Ta strona używa plików Cookies.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Zamknij

Geneza

Wszystko ma swoją przyczynę. Powstanie naszej firmy też ma swoją genezę. Chcemy, abyś dowiedział się, jak zrodził się nasz pomysł i jakie myśli nam towarzyszyły w tym czasie. Geneza sięga czasów, kiedy zaczynaliśmy nasze życie zawodowe. W systemie szkolnictwa można zdobyć jedynie pewną wiedzę teoretyczną związaną z zawodem. Umiejętności praktyczne przekazywane są w stopniu niewystarczającym, co popchnęło nas do zdobywania tych umiejętności we własnym zakresie. Uczęszczaliśmy  na dodatkowe kursy, pracowaliśmy na stanowiskach, które dostarczyły nam pożądanych umiejętności. Zaczęliśmy wspólnie omawiać problemy, opracowywać rozwiązania, wymieniać się doświadczeniami. W swoich poszukiwaniach sięgnęliśmy również do doświadczeń innych. Bardzo szybko przyniosło to pożądane efekty. Kiedy jedno z nas przystępowało do realizacji zadania, było do tego przygotowane i dodatkowo wspierane przez pozostałych. Oprócz wiedzy z zakresu swojej specjalizacji było również kompetentne w zakresie organizacyjnym, zarządczym, socjologicznym. Przestało być dla nas problemem pełnienie funkcji kierowniczych czy kluczowych dla danych przedsięwzięć. Czy chodziło o proste prace czy złożone na najwyższym szczeblu, zawsze potrafiliśmy trafnie wytypować potencjalne zagrożenia oraz opracować procedury pozwalające je eliminować. Wspólna praca pozwalała dostrzegać wszelkiego rodzaju problemy i zapobiegać im głównie ze względu na różnorodne doświadczenia jakie posiadaliśmy. Dało to nam zabójczą precyzję w działaniu. Kiedy tylko zaistniał problem, byliśmy przygotowani do jego rozwiązania. Efektywność naszej pracy była niezwykła, co pozwoliło nam zyskać szacunek i uznanie.

Grupa Rozwiązań

Jesteśmy praktykami. To co potrafimy nie wynika jedynie z podręczników, ale zostało okupione ciężką pracą, której owoc o wiele bardziej cenimy niż pochopne opinie. Znacznie łatwiej jest powiedzieć „moim zdaniem to się nie da” niż bez słowa coś zrobić, coś osiągnąć. Dlatego dobrze wykonana praca jest centrum naszej aktywności zawodowej. Nie chcemy godzinami debatować co i dlaczego się nie da. Chcemy widzieć jak to co tworzymy działa i służy innym. Jak pomaga pokonać problem, jak pozwala osiągnąć zamierzony cel. Bo nie ma rzeczy nie do zrobienia, są tylko takie, których nikt nie zrobił.

Strategia

Nie chcemy nikogo pouczać. Na rynku jest wystarczająca ilość firm organizujących szkolenia. Można tam dostać kolejny dyplom do powieszenia na ścianę. Dyplomy nie rozwiązują problemów. To ludzie tworzą rozwiązania. Dlatego chcemy pracować na co dzień z ludźmi. Chcemy rozwiązywać realne problemy a nie książkowe zadania. Nie boimy się ciężkiej codziennej pracy. Chcemy widzieć jak nasze rozwiązania przynoszą owoce. Jak to co robisz przynosi sukces zawodowy i finansowy Tobie i Twojemu zespołowi.

Grupa docelowa

Każda firma zakłada jakąś grupę docelową. My też. Jeżeli czytasz tę stronę to z pewnością:

  • Spoczywają na Tobie odpowiedzialne decyzje. Ponosisz jednoosobowo dużą odpowiedzialność. Z pewnością czujesz, że nie posiadasz wszystkich niezbędnych informacji i często musisz podejmować decyzję na wyczucie a nie w oparciu o fakty. Jesteś sam z tym wszystkim i nie masz się kogo poradzić.
  • Jesteś niezastąpiony. Nie pamiętasz co to urlop, często brak Ci czasu na sen. Nawet jeśli przez chwilę nie ma Cię w pracy ściga Cię przez telefon tysiące spraw. Każdy drobiazg urasta do rangi problemu i wymaga Twojej interwencji.
  • Twój zespół jest ambitny ale mało samodzielny. Unika decyzji, nie posiada odpowiednich kompetencji. Masz duży problem z rekrutacją bo nie łatwo znaleźć kompetentny personel. Zgodnie z zasadą „chcesz mieć coś dobrze zrobione, zrób to sam” masz nadmiar pracy do wykonania.
  • Produkujesz doskonały towar lub świadczysz wspaniałą usługę, ale masz problem z zamienieniem ich na pieniądze. Sprzedaż kuleje, transakcje są mało opłacalne. Klienci zalegają z płatnościami, a podatki i opłaty zjadają Twoje starania.